Üyelik Sözleşmesi

Web Sitesi Üyelik Sözleşmesi
1. TARAFLAR
A-  Gaziantep Hekimmed Medikal Ürünler ( Bundan böyle 'Şirket ''olarak anılacaktır) sahipliğindeki www.hekimmed.com.tr adlı web üzerinden satış yapan medikal ürünleri satış sitesi
Bundan böyle ('' Site'' olarak anılacaktır)
B- Siteye üye olan ve / veya üye olarak alış veriş yapan gerçek ve/veya tüzel kişi
Bundan böyle (''Üye'' olarak anılacaktır)
 
2. SÖZLEŞME KONUSU
Site'ye üye olunması, sunulan hizmetlerden faydalanma ve şartlarının belirlenmesi ile tarafların yükümlülüklerinin tespitidir.

3. ÜYELİK VE HİZMET KOŞULLARI
A- Üye site girişinde üye ol kısmını kullanarak gerekli bilgileri ( ad, soyad, e-posta adresi, parola, parola tekrarı, doğum tarihi, cinsiyet) girerek, site güvenlik aşamalarını tamamlayarak ve üyelik sözleşmesini okuyup kabul ederek (sitenin üyeliği iptal etme hakkının saklı kalınması kaydıyla)üyeliğini başlatabilir.

B-Üyelik işlemi oluşturulmadan site üyeliği hak ve yetkisine sahip olunamaz. Site üyeliği hak ve yetkisi için kanunen reşit olmak gerekmektedir

4. SİTEDE SAHİP OLUNAN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER:
A- Site sunulan hizmetlerini önceden ihbar ve izine gerek kalmaksızın değiştirebilir, kaldırabilir, sonlandırabilir.

B- Site üyeliği önceden haber verilmeksizin; siteye yüklenmiş olan bilgileri -kullanıcısı dahil- her türlü erişime kapatabilir, mevcut bilgileri sisteminden silebilir. Bu yüzden üye tarafınca maddi veya manevi hak ve tazminat talep edilemez.

C- Siteye üyelik esnasında verilen üye bilgilerini site mevcut güvenlik sistemleri ile koruyacaktır. Siteye erişim üye sorumluluğundadır. Üye siteye ulaşımında kullandığı bireysel bilgisayar, internet erişimli telefonlar, PDA, umuma açık ve/ veya çoklu kullanıcılı bilgisayarlar, çoklu kullanıcılı internet erişimleri alanları (cafe, restaurant, havalimanı vb), farklı link kanalları, web sayfaları, dosyalar, içerikler veya portallar vb. yüzünden uğrayacağı maddi ve manevi zarar ve kayıplardan Site ve Şirket'i sorumlu tutamaz.

D- Sitede üyelikte verilen kullanıcı bilgilerini, üyenin cevaplamış olduğu anket ve/veya yorum bilgilerini; Site özelliğini geliştirmek, güvenliğini arttırmak siteyi daha etkin hale getirmek, verimli kılmak, daha üstün hizmet verebilmek, düzenlemek, Site gelişimini sağlayabilmek için ifa ve istatistiksel değerlendirmeler amacıyla istediği şekilde kullanabilir. Değerlendirme amacıyla iş ortakları veya kurumlarla paylaşabilir.

E- Site üyeliği ile üyenin Site veya Şirket üzerinde hak ve yetkisi veya menfaati yoktur. Veya üyelik sayesinde, üyeliği beyan ederek 3. Şahıslardan hak ve menfaat talep edemez. Site üye olunması ile Site ve/veya şirket e ait temsilcilik, ortaklık veya başka bir ilişki hakkı elde edilemez.

F- Site üyelerinden üye olma esnasında bilgi istemektedir. Üye olunduktan sonra her türlü iletişim bu bilgiler üzerinden sağlanacaktır. Üye, üyelik kaydı sırasında verdiği bilgilerin doğru olduğunu beyan eder.

G- Üye, üyelik bilgileri ve şifresinin kullanılması suretiyle yapılan tüm işlemlerden kendisinin kayıtsız- şartsız sorumlu olduğu kabul eder.

H- Üye, sitede sunulan hizmetlere şirket tarafından belirlenen şartlar dışında yetkisiz bir şekilde girmemeyi, diğer kullanıcıları rahatsız ve tehdit edici, genel ahlaka aykırı, kanun dışı, kişi veya kurumların ismini lekeleyici materyal ve bilgiler ile başkalarına ait bilgileri kayıt etmemeyi, yayımlamamayı, dağıtmamayı taahhüt eder.

I- Şirketin site üzerinden yapmış olduğu tüm işlemler Türkiye'de mevcut Vergi Kanunları'na göre vergilendirilir. Vergi kanunlarında ileride çıkabilecek tüm değişiklikler kendiliğinde bu sözleşme kapsamında hüküm ifade edecektir. Vergi kanunları uyarınca üyenin kayıt düzeni ile ilgili tüm sorumlulukları kendisine ait olacaktır.
 
5. SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ
- Şirket sözleşmeyi uygun gördüğü zaman ve sürede kendi isteği doğrultusunda değiştirebilir ve Site'de yayınlayabilir.
- Mücbir sebep sayılan tüm hallerde Şirket sözleşmede belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç ve / veya eksik ifade etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu durum için Şirket 'den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemez.

6. YETKİLİ MAHKEME
- Taraflar arası bu sözleşmeden doğan veya doğabilecek her türlü ihtilaf hallerinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile GAZİANTEP'de bulunan Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir
 
7. SÖZLEŞME FESHİ
- Taraflar arasında yapılan bu sözleşme; Üye'nin Site'ye üye olduğu sürece yürürlükte kalır.
- Üye'nin üyeliğini sonlandırması ve /veya Site'nin üyeliği İhbar ve ihtara gerek duymaksızın sonlandırması ile son bulur. Üyeliğin sonlanması ile Üye'nin Site ile ilgili tüm ilişkisi kesilmiş olacaktır.